"Udelat vec, které se bojíme,
je první krok k úspechu."
Mahátma Gándhí

splnení cíle

Pohyb, kondice a optimální hmotnost

Napíau to rovnou v úvodu: Pojdme se sejít osobne a zacít neco delat.
Vaechny informace, které jsem povaloval za ulitecné, jsem napsal na tyto stránky. Pokud chcete neco upresnit, rád odpovím emailem. Myslím ale, le víc toho vedet nepotrebujete, le ul dávno "víte" vae. Ted je dulelité to zacít delat. Treba tím, le hned ted kliknete na zálolku kontakt a neco mi o sobe napíaete. Pak budeme pokracovat:

Seznamovací rozhovor

Sloulí k získání informací. Pokud se chcete na cokoli zeptat, upresnit, probrat, tak se sejdeme a probereme. Mule trvat 10 minut, nebo treba celou hodinu a na jeho záveru se muleme domluvit na dalaí spolupráci.

Pracovní rozhovor

Vycházím ze systemického prístupu. V pracovním rozhovoru jil vytváríme konkrétní cíl nebo jasnou predstavu výsledku. Tím mule být treba vetaí spokojenost se svým vzhledem nebo proste cítit se dobre. Jednou z molných cest je vyjasnení osobních preferencí v následujících oblastech:
  • pravidelnost cvicení (aneb "kdyl jde nekdo behat jednou mesícne 20 km, tak si rozhodí telo a v následujícím týdnu nejspía pribere")
  • pravidelnost v jídle (aneb "jíst jednou denne se fakt nevyplácí")
  • vytrvalost (aneb "mesic to vydrlim, pak prestanu - a ejhle, jaktole se mi po dvou mesících zvýaila váha?")
  • dobrý pocit (aneb "nebaví te to? tak to nedelej a radai delej co te baví, pujde ti to o dost líp")
Je to tak trochu o zmene myalení, nahrazení starých návyku typu "nejde to", "nezvládnu to", "je to telké" a zavedení nových myalenek typu "ul se mi v livote celá rada vecí povedla, tak se mi povede i toto" nebo "sice je to telké, ale baví me to, ulívám si a cítím se potom lépe".
Kaldý máme nejakou svou historii, neco, co nám jde, neco, s cím se neopak trápíme. U neceho prohlásíme rovnou, le to nejde, a» ul ze strachu nebo protole se nám to hodnekrát nepodarilo. O necem zas sebevedome tvrdíme, le to jde. Pracovat se dá s címkoli a clovek je casto sám ze sebe prekvapený, kolik toho v sobe má, anil by si to uvedomoval.

Osobní vedení

Zde deláme to, na cem se domluvíme v pracovním rozhovoru. Neboli bez nej to nejde, protole bychom (já, ale i vy) nevedeli, co máme vlastne delat. Jaký má být výsledek a jak ho co nejjednoduaeji dosáhnout. A nemusí to být vldy redukce hmotnosti. Kdyl lena, která nikdy necvicila, ztratí 10 procent tukové tkáne a místo toho se jí zpevní telo, zlepaí drlení tela, zpusob pohybu i celkový výraz, tak zpravidla pribere. Ano, k podpore dobrého drlení tela sloulí svaly a ty jsou zpravidla telaí nel tuk. To ale není podstatné, dulelité je cítit se dobre.
Copyright 2014 Daniel Cícha www.daniel.cicha.eu, poslední aktualizace 27.8.2014